AFFF - KÖPÜK ( 6 % )

AFFF Foam Agent
 

Söndürücü Madde

AFFF 6 %, sentetik köpük–oluşum ajanına, fluora kimyasal yüzey aktif maddesinin eklenmesi sonucu oluşmuş, yangın üzerinde film-kaplayıcı özelliğe sahip bir köpük bileşimidir. AFFF köpük bileşimi yüksek konsantrasyonlu örtücü özelliği ile maksimum derecede köpürme sağlar.
 

Uygulama

AFFF 6 %, düşük genleşimli köpük üretmek için kullanılır. Köpük, yangın üzerine yayılarak yangını söndürür ve yanan maddenin (benzin, fuel, vs.) üzerinde yüzen, sulu bir film tabakası oluşturur.Bu film tabakası yangının çabuk sönmesini sağlar ve tekrar tutuşmayı engeller.

Teknik Bilgi

Spesifik ağırlık

: yaklaşık 1.01 g/ml

pH-Değeri

: 7.0 – 8.0

Viskosite

: 20 0C de 3-5 mm2 / sn.

Donma noktası

: ?0 0C

50% Drenaj zamanı

: ? 8 dk.

 

Köpürme Özellikleri:

AFFF 6 %, düşük yoğunlukta köpük üretimi için dizayn edilmiştir. Her türlü düşük genleşimli köpük ekipmanı ve donanımı ile uyumlu olarak kullanılabilir. Musluk suyu, hafif tuzlu su veya deniz suyu ile kullanılabilir. Suyla konsantre oranı 6 % olmalıdır.
 

Uyumluluk

AFFF 6 %, acil durumlarda diğer eşdeğer AFFF bileşimleriyle birlikte kullanıma uyumludur.Fakat film-kaplama etkisinin bozulmaması için depolama esnasında diğer AFFF’ler ile birbirine karıştırılmamalıdır.
 

Depolama

AFFF 6 %, orjinal mühürlü varillerinde yada saklama yapmak için uygun tanklarda (sadece paslanmaz çelik yada plastik) 0 0C ile +45 0C derecelerinde saklanmalıdır. Bu ürün, doğru kullanıldığı takdirde, zehirsiz ve bakterilerle ayrışabilen bir maddedir.

 

Ambalajlama

AFFF 6 %, 25 kg’ lık plastik kaplarda (DIN 14452’ye uygun olarak) 200 lt’ lik plastik kaplarda mevcuttur.